Usługi transportowe

Założenie firmy związane z usługami przewozowymi każdego gatunku, jest całkiem męczące i wyczerpujące. Co ciekawe nie wystarczy jedna wizyta w urzędzie miasta czy gminy, jak w przypadku założenia większości działalności gospodarczej. Tutaj musimy się troszkę nachodzić i natrudzić, żeby dopilnować wszelakich formalności.
Poza samym założeniem firmy transportowej należy pozyskać stosowną zgodę na podstawie licencji, która także musimy mieć samodzielnie albo posiadać na stałe zatrudnioną osobę, która ma taką licencję.
Również musimy stwierdzić czy planujemy oferować usługi jedynie w kraju, czy również za granicą, jeśli tak to właśnie w tym momencie mamy podwójną robotę, albowiem musimy dostarczyć dwa wnioski o potwierdzenie uprawnienia do oferowania usług transportowych. Jeden wniosek jesteśmy zobowiązani dostarczyć do Starostwa Powiatowego, natomiast kolejny, niemal identyczny, a w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Pełna procedura jest czasochłonna, natomiast do przebrnięcia, twierdzi właściciel Krakowskiej firmy: http://www.krakowprzeprowadzki.pl.