Szybkie pożyczki – nowe przepisy

Przedsiębiorstwa, które użyczały pożyczek przede wszystkim osobom niewypłacalnym, które nie spełniały wymagań na pożyczkę bankową, nie będą miały możliwości pożyczać pieniędzy osobom niewypłacalnym. Rada Ministrów zatwierdziła na dniach projekt ustawy regulującej branżę pożyczek pozabankowych. Firmy będą mieć obowiązek podawać całościowe informacje o kosztach pożyczki w zrozumiałym języku.

Nowa ustawa nałoży na przedsiębiorstwa finansowe konieczność badania zdolności kredytowej i oceniania ryzyka klienta. Przepisy z ustawy wejdą do użytkowania w najbliższych miesiącach. Przedsiębiorstwa z branży finansowej będą obowiązkowo podawać informację, że udzieliły komuś pożyczki. Zabezpieczeniem konsumentów będzie również zapis o pozaodsetkowych kosztach otrzymania i obsługi kredytu, które nie będą mogły przekroczyć jego sumy, bez względu na kwotę i czasu trwania umowy.

Więcej aktualnych informacji z tej tematyki mogą znaleźć Państwo na stronie fundatora wpisu: Pożyczka dla klientów indywidualnych. Gorąco zachęcamy do odwiedzin.