Swobodnie korzystaj z konta

Konto swobodne to nowość na rynku bankowym. Na czym polega takie konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, – Getin Online. Aby założyć konto nie musimy wychodzić mieszkania. Formularz wypełniamy w internecie. Co dalej?

W przypadku tradycyjnego konta będziemy musieli czekać na kuriera, co trwa czasem tydzień. Konto swobodne to ekspresowe rozpoczęcie działania. Zaraz po wypełnieniu formularza otrzymamy na swój e-mail wiadomość, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na wpisany na początku numer telefonu. Na tym etapie niezbędne jest podpisanie dokumentów, a zatem wybieramy się do placówki lub wyczekujemy kuriera. Za prowadzenie rachunku swobodnego nie płacimy nic, podobnie jak za używanie karty do konta.

Oczywiście tutaj bank konkretnie mówi w jakim przypadku mamy bezpłatne konto, o czym warto przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów także za darmo, tak jak przelewy krajowe. A wypłacenie gotówki w placówce też jest czymś darmowym. Swobodne konto to stały dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez wychodzenia z domu skorzystać z rachunku i otwierać nowe produkty. Zakładając konto możemy ekspresowo zamówić kartę kredytową. Aktywne korzystanie z konta to prezent od banku – tutaj możemy zamówić sobie nawigację do auta, coś do komputera lub odtwarzacz mp3.

Podobnie jak w przypadku innego rachunku bankowego – nie mamy nic darmowo. Szczegółowo przeczytajmy, jakie są warunki prowadzenia konta za darmo. Normalnie wygląda to tak, że musimy otrzymać na swoje konto minimum 100 zł i zrobić zakupy z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 9,99 zł. A co z naszą kartą? Kosztuje 3,99 zł. Nasze darmowe konto kosztuje zatem prawie 14 zł, jeśli nie będziemy spełniać odpowiednich warunków.